List ministra Mariusza Kamińskiego z okazji Święta Straży Granicznej

638

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze, Pracownicy Cywilni Straży Granicznej,

z okazji święta, przypadającego na dzień 16 maja, chcę przekazać Wam wyrazy najgłębszego szacunku oraz podziękować za tę trudną i odpowiedzialną służbę, którą pełnicie na co dzień.  Wasz profesjonalizm i doświadczenie sprawiają, że polska Straż Graniczna wzorowo wywiązuje się ze swych obowiązków i cieszy się dużym zaufaniem zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.

W ostatnim czasie przyszło Wam mierzyć się z bezprecedensowym wyzwaniem, jakim jest panująca na świecie pandemia. Przywrócenie pełnej kontroli na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej wymagało od Was ogromnej mobilizacji i wzmożonego wysiłku. W imieniu wszystkich Polaków serdecznie dziękuję Wam za to, że w tak trudnych okolicznościach i krótkim czasie jak zawsze wykazaliście się pełnym zaangażowaniem, zapewniając bezpieczeństwo Polsce.

Szanowni Państwo, życzę Wam przede wszystkim satysfakcji z pełnionej służby, a także licznych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Serdecznie proszę o przekazanie moich podziękowań i wyrazów uznania również Waszym rodzinom, które zawsze Was wspierają i ze zrozumieniem przyjmują Wasze poświęcenie służbie.

Jako minister spraw wewnętrznych i administracji zapewniam Państwa, że polska Straż Graniczna będzie formacją stale się rozwijającą, tak aby móc nadal skutecznie realizować swoje zadania. Mam nadzieję, że okazja do moich osobistych spotkań z Państwem i należnych podziękowań nadarzy się jak najszybciej.

Z wyrazami szacunku

Mariusz Kamiński 
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

źródło: https://www.gov.pl