Cztery złote medale wywalczone przez Olgierda Stańskiego oraz Mateusza Mikos

477

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Olgierd STAŃSKI pełniący służbę w Placówce Straży Granicznej w Białej Podlaskiej oraz Mateusz Mikos Nadbużański OSG Chełm, reprezentowali naszą formację w w dniach 21-29.07.2022 w Igrzyskach Służb Policyjnych i Straży Pożarnej „WORD POLICE & FIRE GAMES ROTTERDAM 2022.

Olgierd Stański były olimpijczyk z Sydney, trzykrotny mistrz Polski w rzucie dyskiem był bezkonkurencyjny w dwóch dyscyplinach lekkoatletycznych. Najpierw okazał się najlepszy w pchnięciu kulą w kategorii M45-49, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając złoty medal. W drugiej, swojej koronnej konkurencji, rzucie dyskiem także nie dał szans swoim rywalom zdobywając drugi złoty medal.

Podobnie spisał się Mateusz Mikos (Nadbużański OSG Chełm), który również starował w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem lecz w kategorii M35-39 i także zdobył dwa złote medale wygrywając obie konkurencje.

W Igrzyskach w Rotterdamie łącznie wystartowało 5500 sportowców z całego świata.

Za pomoc w przygotowaniach i reprezentowanie formacji Straży Granicznej serdeczne podziękowania należą się w głównej mierze Zarządowi Głównemu NSZZ FSG w Warszawie, który w części pokrył koszty przygotowań oraz wyjazdu naszych funkcjonariuszy do Holandii.

Olgierd Stański – Urodził się 4 kwietnia 1973 roku w Siedlcach i od lat szkolnych zaczął trenować lekkoatletykę. Kolejno w Wildze Garwolin, Pogoni Siedlce, AZS AWF Biała Podlaska, NKS Namysłów i AZS UMCS Lublin. W szczytowym okresie swojej kariery zawodniczej osiągnął wynik 64,20 m. w rzucie dyskiem podczas I ligi Pucharu Europy w lekkoatletyce. Trzykrotnie pod rząd, w latach 1999, 2000 i 2001 zdobywał mistrzostwo Polski. Reprezentował nasz kraj na Olimpiadzie w Sydney w 2000 roku oraz w Superlidze Pucharu Europy w lekkoatletyce w 2002 roku, gdzie z wynikiem 60,88 m. zajął 3. miejsce. Od 2011 roku bierze regularnie udział w zawodach z cyklu “World Police & Fire Games”, podczas których zdobył łącznie 23 medali.

Od stycznia 2008 roku pełni służbę w Straży Granicznej.

Dziękujemy za wspaniały występ i godne reprezentowanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Straży Granicznej.