W trosce o bezpieczeństwo NSZZ FSG pomaga

488

W dobie trwającej epidemii, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom, z którymi mamy codziennie do czynienia w takcie wykonywania obowiązków służbowych. Byłoby nam dużo trudniej, gdyby nie pomoc jaką otrzymujemy z zewnątrz.

Częste kontakty z wieloma osobami w trakcie pełnienia służby wymagają od strażników granicznych zachowania najwyższych procedur bezpieczeństwa. Rękawice jednorazowe, płyny dezynfekcyjne, maseczki, przyłbice, dozowniki do środków odkażających to sprzęt, który obecnie zużywany jest w niesamowitych ilościach.

Tym bardziej niezmiernie miło reagujemy na gesty solidarności oraz pomoc z jaką przychodzą nam osoby prywatne, różne firmy i instytucje, przekazując funkcjonariuszom Karpackiego Oddziału Straży Granicznej sprzęt ochronny.

W tym wszystkim nieocenioną rolę stanowią związki zawodowe, działające przy KaOSG, które same finansują zakup środków ochronnych i dezynfekujących, jak również pośredniczą w ich przekazaniu i dystrybucji wśród pracowników i funkcjonariuszy.

W przeciągu ostatnich miesięcy Zarząd Oddziałowy Niezależnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Karpackim Oddziale SG, zakupił płyny dezynfekcyjne, dozowniki indywidualne dla funkcjonariuszy oraz rękawiczki jednorazowe. Przekazał również podarowane z Zarządu Głównego NZZ FSG opryskiwacze oraz dozowniki do mydła.  Na ręce związków zawodowych od prywatnych darczyńców przekazane zostały maseczki, kombinezony i przyłbice ochronne oraz woda mineralna dla funkcjonariuszy pełniących służbę na pierwszej linii.

O ochronę pracowników zadbał Związek Zawodowy Pracowników MSWiAP w KaOSG, który zakupił buteleczki z płynem dezynfekcyjnym dla każdego ze 163 pracowników Komendy Oddziału oraz podległych mu placówek SG. Dodatkowo każdy z członków Związku otrzymał rękawiczki jednorazowe oraz maseczki, których zakup sfinansował Zarząd Krajowy ZZP MSWiAP z Warszawy.

W zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich pracowników i funkcjonariuszy KaOSG włączyło się również Stowarzyszenie IPA region Nowy Sącz II. Za pośrednictwem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji do KaOSG trafiły elektroniczne termometry oraz blisko 1700 sztuk maseczek ochronnych.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim instytucjom oraz osobom, które wpierają działania Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w czasie epidemii. Dzięki bezinteresownej pomocy, którą otrzymujemy, jesteśmy w stanie bezpieczne wykonywać swoje obowiązki, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo nas wszystkich.  

źródło: https://www.karpacki.strazgraniczna.pl/