XIII Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym

1104

W niedzielę, 3 marca br., funkcjonariusze Straży Granicznej rywalizowali ze sobą podczas XIII Mistrzostw Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym przeprowadzonych w ramach 43. Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

W kalendarzu imprez sportowych organizowanych pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej od 13 lat zapisane są Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym. W tym roku funkcjonariusze rywalizowali na dystansie 25 km. Na starcie stanęło 38 przedstawicieli oddziałów, ośrodków szkolenia SG oraz Komendy Głównej SG. W klasyfikacji drużynowej, podobnie jak w latach ubiegłych, zwyciężyła reprezentacja z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Nadodrzańskiego Oddziału SG.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężczynią została Aleksandra Fundanicz z Bieszczadzkiego Oddziału SG, która ukończyła bieg z czasem 01:31:05. Drugie miejsce wywalczyła Irmina Sikora – Kołodziej ze Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie z czasem 01:50:55. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG Iwona Kowalewska, która dystans 25 km pokonała w czasie 02:12:23.
W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn, pierwsze miejsce zdobył Eugeniusz Słobodzian ze Śląskiego Oddziału SG z czasem 01:27:32. Na drugim miejscu przybiegł Wojciech Cybruch z Nadodrzańskiego Oddziału SG (01:30:05). Trzecie miejsce wywalczył Hubert Koszyk z Karpackiego Oddziału SG (01:31:05).

Medale i nagrody ufundowane przez Komendę Główną Straży Granicznej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG wręczał Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu płk SG Jacek Wysokiński w asyście Zastępcy Komendanta OSS SG ds. dydaktycznych płk SG Małgorzaty Sakaluk.

W klasyfikacji NSZZ FSG zwyciężyli Irmina Sikora – Kołodziej z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie i Eugeniusz Słobodzian ze Śląskiego OSG. Nagrody, w imieniu Przewodniczącego NSZZ FSG mjr. SG Marcina Kolasy, wręczał mjr SG Zbigniew Caban.

Źródło text/foto: strazgraniczna.pl