Protest destabilizujący służbę? Wąsik: nie wyobrażam sobie tego w warunkach wojny

1719
Manifestacja Służb Mundurowych Warszawa 2018

Nie wyobrażam sobie w warunkach prowadzenia wojny za naszą wschodnią granicą protestu, który by zdestabilizował pracę służb mundurowych – powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik odnosząc się do zapowiedzianej na środę manifestacji służb mundurowych.

Rada Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych zapowiedziała na środę manifestację funkcjonariuszy służb mundurowych. Wezmą w niej udział m.in. policjanci, strażacy i strażnicy graniczni. Decyzja w tej sprawie zapadła na posiedzeniu Rady w październiku. Związkowcy domagają się wyższej waloryzacji uposażeń niż proponuje rząd i wprowadzenia jej od stycznia, nie marca. Na takie zmiany rząd jednak nie jest gotowy, czego wyraz większość sejmowa dała w ubiegły piątek (4 listopada). Sejm przegłosował bowiem ustawę okołobudżetową, zgodnie z którą mundurowe przyszłoroczne „podwyżki” obowiązywać będą właśnie od marca. Jak mówił zresztą na jednym z posiedzeń sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych Maciej Wąsik, rozwiązanie to jest inicjatywą MSWiA, która ma zlikwidować mechanizm „podwójnej zachęty przechodzenia na emeryturę”.

źródło: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/protest-destabilizujacy-sluzbe-wasik-nie-wyobrazam-sobie-tego-w-warunkach-wojny