XIV Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym

553

28 lutego 2020 r. funkcjonariusze Straży Granicznej rywalizowali ze sobą podczas XIV Mistrzostw Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym w ramach 44. Biegu Piastów.

W kalendarzu imprez sportowych organizowanych pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej od 14 lat zapisane są Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym. W tym roku funkcjonariusze rywalizowali na dystansie 6 km. Na starcie stanęło 39 przedstawicieli oddziałów, ośrodków szkolenia oraz Komendy Głównej SG.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Karpackiego Oddziału SG.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężyła Justyna Korotko z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG, która ukończyła bieg z czasem 00:28:15. Drugie miejsce wywalczyła Grażyna Zieniawa  z Morskiego Oddziału SG z czasem 00:32:31. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu Anna Nowodworska, która dystans 6 km pokonała w czasie 00:33:53.
W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn, pierwsze miejsce zdobył Tomasz Szeremeta z Bieszczadzkiego Oddziału SG z czasem 00:21:50. Na drugim miejscu podium stanął Wojciech Cybruch z Nadodrzańskiego Oddziału SG (00:22:32). Trzecie miejsce wywalczył Adam Dutka z Bieszczadzkiego Oddziału SG (00:22:34).

W klasyfikacji NSZZ FSG zwyciężyli Justyna Korotko z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG  i Tomasz Szeremeta z Bieszczadzkiego Oddziału SG.