Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Warmińsko-Mazurskim OSG w Kętrzynie wsparł finansowo organizację ekstremalnego biegu „Graniczna Dziesiątka”

1021

25 maja br. na starcie stanęło ponad 100 uczestników, przedstawiciele różnych służb mundurowych, m.in. Straży Granicznej. Nie zabrakło również osób cywilnych na co dzień nie związanych z mundurem.

Bieg w rzece Baudzie w lesie niedaleko Fromborka, gdzie na niektórych odcinkach woda sięgała aż po szyję, bagno, piaszczyste i strome góry oraz ostre i niebezpieczne zbiegi z takimi przeszkodami musieli poradzić sobie uczestnicy przedsięwzięcia

Zawody wygrał, zajmując I miejsce w kategorii OPEN mężczyzn funkcjonariusz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej plut. SG Michał JADESZKO, na co dzień pełniący służbę w PSG w Olsztynie. Pokonał trasę ponad 10 km w czasie  1’36’19.

Puchary zwycięzcom biegu wręczał Komendant PSG w Grzechotkach ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz oraz przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych.

Organizatorami biegu byli: Stowarzyszenie Sportowe RIM TIM TEAM Braniewo, Placówka Straży Granicznej w Grzechotkach, Nadleśnictwo Zaporowo, Państwowa Straż Pożarna oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Honorowy Patronat nad zawodami objął płk SG Robert INGLOT Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.