„Najlepsi w Straży Granicznej”

2668

12-14 września 2018 w Kętrzynie odbyły się zawody o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”. Równolegle rozegrano podobny turniej dla młodzieży „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”. W kategorii dorosłej najlepsi okazali się funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG, zaś wśród uczniów tryumfowała drużyna z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu.

W piątej edycji turnieju „Najlepsi w Straży Granicznej” do walki stanęło 11 czteroosobowych drużyn, reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski. Organizatorzy zaplanowali 8 konkurencji, w których funkcjonariusze wykazali się wielkim zaangażowaniem i sportowym zacięciem.

Pierwszego dnia funkcjonariusze musieli sprawdzić się w składaniu i rozkładaniu broni, jeździe precyzyjnej rowerem, jeździe terenowej quadem, jeździe precyzyjnej pojazdem terenowym, biegu sztafetowym (4×400 metrów) oraz strzelaniu. Drugiego dnia odbył się piętnastokilometrowy bieg na orientację w terenie. Na zakończenie uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej.

Tytuł „ Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego  Oddziału Straży Granicznej, drugie miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, a trzecią lokatę uzyskała ekipa z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

12 września br. po raz pierwszy odbyły się też zawody „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”, w którym wzięło udział wzięło sześć drużyn ze szkół średnich Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Młodzież zmierzyła się w teście z wiedzy o polskich formacjach granicznych, jeździe precyzyjnej rowerem, na siłowym torze przeszkód, w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego oraz w biegu sztafetowym 4×400 metrów.

W zawodach zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu.

Zawody odbyły się dzięki finansowemu wsparciu, które udzielił Zarząd Główny NSZZ FSG i firma PZU S.A.