I Memoriał w Piłce Nożnej im. śp. Mariusza Gniadka w Mielniku

1312

W piątek 02.06.2017 odbył się I Memoriał w Piłce  Nożnej im. śp. Mariusza Gniadka w Mielniku. Zawody rozpoczęły się od modlitwy i poświęcenia tablicy upamiętniającej zmarłego w ubiegłym roku podczas rozgrywania meczu śp. Mariusza Gniadka funkcjonariusza i związkowca z Placówki SG w Mielniku. W turnieju brało udział 8 drużyn z Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych, Placówki SG w Czeremsze, Placówki SG w Mielniku, Placówki SG w Janowie Podlaskim, Placówki SG w Bohukałach, Nadwiślańskiego OSG,  Siemiatyckiej Policji i Samorządu Gminy Mielnik.

I miejsce zajęła placówka SG w Czeremsze po wygranym finale z Nadwiślańskim Oddziałem SG w Warszawie 1:0. III miejsce zajęła Placówka SG w Dubiczach Cerkiewnych. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Robert Sokół z PSG Czeremcha. Najlepszym bramkarzem okazał się Dominik Michalak z Nadwiślańskiego OSG Warszawa. Tytuł drużyny fair play przypadł zawodnikom z PSG Bohukały a zawodnika fair- play koleżance Marcie Rypina z PSG Mielnik.

W imieniu organizatorów chciałbym podziękować za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji I Memoriału. Drużynom gratuluję uczestnictwa w zmaganiach sportowych. Cieszę się, że turniej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Organizując memoriał chcieliśmy pokazać, że  nasz zmarły kolega śp. Mariusz Gniadek będzie zawsze w naszej pamięci a zawody w Mielniku będą  wydarzeniem by pomóc w kultywowaniu pamięci o nim. Należy też zaznaczyć, że zawody otworzyła i zakończyła wdowa po śp. Mariuszu Pani Urszula wraz z córką Michaliną.  Wierzymy w to, że turniej wpisze się na stałe w nasz kalendarz cyklicznych imprez sportowych i będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem i uznaniem.

Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Terenowy NSZZ FSG w Mielniku przy wsparciu finansowym Zarządu Głównego NSZZ FSG, Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej a w szczególności strategicznego sponsora jakim jest firma PZU SA.  Zapraszamy za rok

Przewodniczący ZT NSZZ FSG w Mielniku
Jarosław Szymański