VIII Mistrzostwa Straży Granicznej w Strzelectwie

1252

W dniach 11 – 14.06.2017 r. na krytej strzelnicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyły się VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Straży Granicznej w Strzelectwie. Współorganizatorem zawodów był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej, który udzielił wsparcia finansowego przy organizacji Mistrzostw.

Do rywalizacji przystąpiły 24 trzyosobowe drużyny, w tym reprezentacje z Komendy Głównej SG, oddziałów Straży Granicznej i ośrodków szkolenia SG. W zawodach uczestniczyły także drużyny z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, Zakładu Karnego w Zarębie, Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, Jednostki Wojskowej 3940 AGAT w Gliwicach, Jednostki Wojskowej NIL, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze oraz reprezentacje zagraniczne z: Policji Republiki Czeskiej w Pradze, Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie, a także Centrum Kynologicznego Państwowej Służby Granicznej Ukrainy.

Podczas zawodów rozegrano 4 konkurencje, które obejmowały:

– strzelanie testowe w ograniczonym czasie,

– strzelanie szybkie w ograniczonym czasie,

– strzelanie dynamiczne w mierzonym czasie,

– strzelanie drużynowe sytuacyjne w mierzonym czasie.

Każdy z uczestników musiał wykazać się celnością, zręcznością, bardzo dobrą kondycją fizyczną, a także spostrzegawczością i refleksem w strzelaniu do ruchomych celów.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn SG najlepszym strzelcem został sierż. szt. SG Daniel Jurecki z Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. Drugie miejsce zdobył chor. szt. SG Grzegorz Mandywel z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie. Na trzecim miejscu podium stanął chor. SG Andrzej Płocke z Morskiego Oddziału SG w Gdańsku.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet SG pierwsze miejsce wystrzelała st. chor. szt. SG Andżelika Buksa z Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu. Na drugim stopniu podium stanęła ppor. SG Anna Gruszczyńska z Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła funkcjonariuszka z Nadwiślańskiego Oddziału SG w Warszawie.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn OPEN pierwsze miejsce zdobył sierż. szt. SG Daniel Jurecki z Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. Drugie miejsce wywalczył reprezentant z Centralnego Ośrodka Szkolenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, natomiast trzecie miejsce zdobył przedstawiciel Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet OPEN na pierwszym miejscu podium stanęła nprap. Renata Grecmanova z Reditelstvi Slużby Cizinecke Policie w Pradze. Drugie miejsce wystrzelała st. chor. szt. SG Andżelika Buksa z Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu. Trzecie miejsce zajęła ppor. SG Anna Gruszczyńska z Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej zdobyła reprezentacja Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. Drugie miejsce przypadło drużynie z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Trzecie miejsce zajęli funkcjonariusze z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

W klasyfikacji drużynowej OPEN pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Reditelstvi Slużby Cizinecke Policie w Pradze, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

W kategorii NSZZ FSG pierwsze miejsce zdobył chor. szt. SG Grzegorz Mandywel z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie. Na drugim miejscu podium uplasował się chor. SG Andrzej Płocke z Morskiego Oddziału SG w Gdańsku, natomiast na trzecim chor. szt. SG Damian Łabaj z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie.

Źródło: http://www.oss.strazgraniczna.pl/oss/aktualnosci/22806,VIII-Mistrzostwa-Strazy-Granicznej-w-Strzelectwie.html