III Memoriał im. Mariusza Gniadka

589

W dniu 7 czerwca br. w Mielniku odbył się III Memoriał im. Mariusza Gniadka, w którym uczestniczyły drużyny reprezentujące: Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych, Placówkę SG w Czeremsze, Placówkę SG w Mielniku, Placówkę SG w Janowie Podlaskim, Placówkę SG w Bohukałach, KPP w Siemiatyczach, Samorząd Gminy Mielnik, Nadleśnictwo Nurzec Stacja i Nadwiślański OSG.
Celem turnieju było uczczenie pamięci o zmarłym Mariuszu Gniadku oraz integracja środowiska służb mundurowych. Zawody sportowe poprzedziła msza święta sprawowana przez kapelana Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ks. ppłk. SG Wiesława Kondraciuka.
Na turniej przybyli przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele NSZZ FSG, sponsorów, firmy Nmedia, EKU Sp. z o. o., IPA oraz sympatycy Memoriału. Zawody otworzyła i zakończyła córka Michalina z Mamą. W ich imieniu chcemy podziękować wszystkim za przybycie i okazane wsparcie.
Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Nadwiślański Oddział SG. Drugie miejsce zajęła drużyna Samorządu Gminy Mielnik. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Placówki SG w Janowie Podlaskim. Królem strzelców turnieju został Paweł Komar z PSG Janów Podlaski. Najlepszym bramkarzem okazał się Marcin Skorupski z Nadwiślański Oddział SG, a drużyną turnieju wybrano PSG Bohukały. W klasyfikacji zawodnik fair play wygrał Mariusz Chomko z PSG Dubicze Cerkiewne. Najprzystojniejszym zawodnikiem okazała się Marta Rypina z PSG Mielnik, a najprzystojniejszą drużyną wybrano ekipę z PSG Czeremcha. Po zakończonym turnieju mecz pokazowy rozegrały drużyny Nadwiślańskiego OSG i Zespołu Szkól w Mielniku. Wygrała oczywiście młodzież z Mielnika. Nagrody, czyli koszulki meczowe z ostatniej kolejki Ekstraklasy zespołów Wisły Kraków i Cracovii kapitanowie drużyn przekazali na aukcję, która zasili konto fundacyjne nowego Sztandaru Szkoły w Mielniku.
Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za okazaną pomoc w organizację Memoriału. Drużynom gratulujemy uczestnictwa w zmaganiach sportowych. Cieszymy się, że turniej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.
Turniej zorganizował Zarząd Terenowy NSZZ FSG w Mielniku przy finansowym wsparciu udzielonym przez ZO NSZZ FSG w Białymstoku, Zarząd Główny NSZZ FSG oraz głównego sponsora jakim była firma PZU.

foto: Agnieszka Radź