X Międzynarodowe Mistrzostwa Straży Granicznej w Strzelectwie

1226

W dniach 28 – 30.05.2019 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyły się X Międzynarodowe Mistrzostwa Straży Granicznej w Strzelectwie.

Rywalizacja toczyła się na strzelnicy krytej OSS SG w Lubaniu oraz na terenie strzelnicy Klubu Sportowego „Bastion” w Dłużynie Dolnej. Współorganizatorem zawodów był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej, który udzielił wsparcia finansowego przy organizacji Mistrzostw.

W rywalizacji brały udział trzyosobowe drużyny reprezentujące oddziały Straży Granicznej, ośrodki szkolenia SG oraz drużyny z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu,  Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, Zakładu Karnego w Zarębie, Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, Służby Wywiadu Wojskowego,  Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Swoją reprezentację wystawiła także Średnia Specjalistyczna Szkoła Korpusu Policji w Pezinoku (Słowacja).

Podczas zawodów rozegrano 7 konkurencji, które obejmowały:
– strzelanie testowe w ograniczonym czasie,
– strzelanie szybkie w ograniczonym czasie,
– strzelanie dokładne z karabinka,
– strzelanie sytuacyjne w mierzonym czasie,
– strzelanie dynamiczne w mierzonym czasie,
– strzelanie sytuacyjne drużynowe w mierzonym czasie,
– SHOOT OFF.

Zarówno w klasyfikacji drużynowej OPEN, jak i w klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna z Warmińsko –Mazurskiego Oddziału SG w Kętrzynie.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet OPEN na pierwszym miejscu podium stanęła chor. szt. SG Izabela Dudenko z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Drugie miejsce zdobyła chor. szt. SG Magdalena Szwedowicz z Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. Trzecie miejsce zajęła chor. szt. SG Iwona Orońska z Centralnego Ośrodka Szkolenia SG w Koszalinie.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn OPEN pierwsze miejsce zdobył por. Krzysztof Szulc z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Drugie miejsce wywalczył mjr SG Robert Szkudaj, reprezentant Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG w Kętrzynie, natomiast trzecie miejsce przypadło sierż. szt. SG Danielowi Jureckiemu z  Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet Straży Granicznej pierwsze miejsce wystrzelała chor. szt. SG Izabela Dudenko z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Na drugim stopniu podium stanęła chor. szt. SG Magdalena Szwedowicz z Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła chor. szt. SG Iwona Orońska z Centralnego Ośrodka Szkolenia SG w Koszalinie.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn Straży Granicznej najlepszym strzelcem został mjr SG Robert Szkudaj z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG w Kętrzynie. Drugie miejsce zdobył sierż. szt. SG Daniel Jurecki z  Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. Na trzecim miejscu podium stanął mł. chor. SG Tomasz Górka z Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

W kategorii Shoot Off zwyciężyli: wśród kobiet mł. chor. SG Barbara Jurczyk z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG, natomiast wśród mężczyzn – mjr SG Robert Szkudaj, również z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG w Kętrzynie.

Puchary, nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczał Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu – płk SG Jacek Wysokiński.

W kategorii najlepszy strzelec NSZZ FSG, pierwsze miejsce zdobyli –  mł. chor. SG Irmina Sikora – Kołodziej z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie i mjr SG Robert Szkudaj z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG w Kętrzynie. Puchary wręczał mjr SG Zbigniew Caban – Przewodniczący Zarządu Oddziałowego  NSZZ FSG OSS SG w Lubaniu.

Mistrzostwa Straży Granicznej w strzelectwie odbyły się dzięki wsparciu PZU Życie SA.

NSZZ FSG oraz organizatorzy składają serdeczne podziękowania PZU ŻYCIE SA za udzieloną pomoc i wsparcie przy organizacji mistrzostw.

źrodło:https://www.oss.strazgraniczna.pl