Protest mundurowych trwa. Resort odnosi się do postulatów związkowców

2325
Trwają rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych – poinformowało we wtorek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas spotkania omówiono postulaty związkowców złożone w resorcie 4 lipca. – Były to uwagi do zapisów merytorycznych treści tego porozumienia – wyjaśniał szef policyjnych związkowców Marcin Kolasa.
Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, będzie gościem programu „Fakty po Faktach” TVN24 o godzinie 19:25.
Resort spraw wewnętrznych i administracji poinformował w komunikacie, że ze związkowcami spotkał się Edward Zaremba, powołany przez szefa MSWiA pełnomocnik do spraw kontaktów ze związkami zawodowymi. Podkreślono, że na spotkaniu zostały omówione postulaty służb związane między innymi z uposażeniem funkcjonariuszy. W komunikacie zaznaczono również, że wcześniej szef MSWiA Joachim Brudziński podczas rozmowy z przedstawicielem związkowców podkreślił, iż wspólnym celem MSWiA i strony społecznej jest dalsza poprawa warunków służby funkcjonariuszy. Zaznaczono, że resortowi zależy na głosie strony związkowej, ale wszelkie próby upolitycznienia kwestii związanych z akcją protestacyjną nie służą otwartemu dialogowi. – Nowoczesne, sprawne służby i godnie wynagradzani funkcjonariusze to podstawa dla zapewnienia bezpieczeństwa. A to właśnie bezpieczeństwo obywateli jest wartością nadrzędną i nie ma barw politycznych – powiedział Brudziński. „Trwają prace nad stworzeniem porozumienia” Z kolei przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Marcin Kolasa podkreślił, że podczas spotkania obie strony pracowały nad uwagami przedstawionymi w poniedziałek przez ministerstwo do projektu porozumienia, który związkowcy przekazali 4 lipca. – Były to uwagi do zapisów merytorycznych treści tego porozumienia. Dalej trwają prace nad stworzeniem porozumienia, które będzie gwarantowało realizację postulatów Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych (FZZSM) i będzie możliwe do podpisania przez ministra – zaznaczył Kolasa. Szef FZZSM dodał, że do kolejnego spotkania ze stroną rządową dojdzie najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. czytaj więcej …