Posłowie przyjrzą się realizacji mundurowego porozumienia

995
Sejm RP

„Będziemy musieli przyjrzeć się temu, jak wygląda realizacja porozumienia zawartego między rządem a związkami zawodowymi działającymi w służbach mundurowych w listopadzie 2018 roku. Jak wiemy, nie wszystkie punkty zawarte w tym porozumieniu zostały zrealizowane. Na jednym z posiedzeń w pierwszym kwartale przyszłego roku będę chciał, żeby komisja to przeanalizowała” – zapowiada w rozmowie z InfoSecurity24.pl Wiesław Szczepański, przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Dominik Mikołajczyk: Jakie zmiany w sposobie pracy sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji przewiduje Pan w tej kadencji?

Wiesław Szczepański, przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych: To jest moja piąta kadencja. Wprawdzie nie pracowałem w komisji administracji i spraw wewnętrznych, ale mam doświadczenie zarówno ministerialne, parlamentarne, jak i samorządowe. Prowadzenie obrad nie jest mi obce. 

Odpowiadając na pytanie, przede wszystkim chciałbym, żeby komisja była prowadzona w konsensusie. Nie chciałbym, żeby była elementem walki politycznej, bo to niczemu nie służy. 19 listopada zwołałem pierwsze, krótkie posiedzenie prezydium komisji, na którym się poznaliśmy. Zdaję sobie sprawę, że koledzy będą patrzyli na to, jak będę prowadził tę komisję – tym bardziej, że część z nich ma większe doświadczenie w kwestiach jakimi się będziemy zajmować. Prosiłem też kolegów o wsparcie i współpracę. Chciałbym, żeby decyzje w prezydium podejmowane były wspólnie.

Miałem też możliwość rozmowy z ministrem Kamińskim. Złożyliśmy sobie gratulacje i myślę, mam nadzieję, że nie patrząc na to z jakiej opcji politycznej jesteśmy, nasza współpraca będzie się dobrze układała. Umówiliśmy się, że w pierwszej połowie grudnia zwołamy posiedzenie komisji poświęcone temu, co Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji robiło w 2019 roku, ale też temu, jakie są plany resortu i z jakimi inicjatywami ustawodawczymi zamierza wystąpić w roku 2020.

Minister Kamiński zadeklarował udział w tym posiedzeniu? 

Tak. Koledzy z komisji mówili mi, że będzie to trudne, bo dotychczas minister unikał tych spotkań. Jednak w rozmowie ze mną zapewnił, że przyjdzie na posiedzenie komisji. czytaj więcej …

źródło:https://www.infosecurity24.pl/