MSWiA opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie stawek uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy SOP

2271

Rozporządzenie, jak czytamy w uzasadnieniu, jest jednym z elementów przebudowy systemu uposażeń. Wszystko po to, aby zwiększyć atrakcyjność służby w SOP oraz „motywacyjne oddziaływanie na funkcjonariuszy pełniących służbę w tej formacji”. Jak widać, MSWiA robi wszystko by stan wakatów w SOP się zmniejszył, a ten zgodnie ze stanem na 31 maja, wynosi prawie 18 proc. To jednak nie jedyne podwyżki jakie czekają pełniących służbę w SOP. Wczoraj Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o Służbie Ochrony Państwa, umożliwiającą podwyższenie wynagrodzeń funkcjonariuszom tej formacji. Nowelizacja w lipcu została uchwalona przez Sejm i przyjęta przez Senat.

Zmiany w stawkach uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy SOP

Przypomnijmy, SOP ma najwyższy, spośród wszystkich służb mundurowych podległych MSWiA, stan wakatów. Wolnych stanowisk, w formacji zajmującej się ochroną VIPów i najważniejszych budynków w kraju, zgodnie z danymi na 31 maja 2018, jest prawie 18 proc., a jak na początku czerwca poinformowała redakcję InfoSecurity24.pl rzecznik prasowa SOP, na zwolnienie ze służby lub przeniesienie do pełnienia służby w innej formacji oczekuje kolejnych 104 funkcjonariuszy.

Projekt rozporządzenia z 3 sierpnia, zakłada podwyższenie stawek uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy SOP w grupach uposażenia 03-14 w granicach od 100 złotych (w grupie uposażenia 03) do 250 złotych (w najliczniejszych grupach uposażenia 11, 12 i 13). czytaj więcej …

źródło:https://www.infosecurity24.pl