IX Zawody w Plażowej Piłce Siatkowej o Puchar Komendanta PSG w Kryłowie

352

24 czerwca br. odbyły się IX Zawody w Plażowej Piłce Siatkowej o Puchar Komendanta PSG w Kryłowie. Uczestniczyło w nich 10 drużyn z placówek Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej: z Chłopiatyna, Dorohuska (2 drużyny), Dołhobyczowa, Horodła, Hrubieszowa, Kryłowa, Lublina, Terespola oraz Włodawy.

Zawodnicy walczyli w 2 lub 3-setowych pojedynkach, rozgrywanych do 15 pkt. Rywalizacja toczyła się w 2 grupach, z których po dwie najlepsze drużyny awansowały do fazy pucharowej turnieju.

W finale triumfowała reprezentacja z PSG w Terespolu, a kolejne stopnie podium uzupełniły: PSG w Dołhobyczowie oraz gospodarze turnieju – PSG w Kryłowie.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – PSG w Terespolu

II miejsce – PSG w Dołhobyczowie

III miejsce – PSG w Kryłowie

IV miejsce – PSG w Horodle

V miejsce – PSG w Hrubieszowie

VI miejsce – PSG we Włodawie

VII miejsce – PSG w Lublinie

VIII miejsce – PSG w Dorohusku/WŁiI NOSG w Chełmie

IX miejsce – PSG w Chłopiatynie

X miejsce – PSG w Dorohusku

Nagrody i wyróżnienia wręczył komendant PSG w Kryłowie mjr SG Marcin Jóźwiak oraz Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG w Chełmie Krzysztof Wiśniewski. Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej dla najlepszego zawodnika turnieju przeznaczył nagrodę specjalną, jednogłośnie otrzymał ją sierż. SG Tomasz Nowacki ze zwycięskiej drużyny PSG w Terespolu. Najlepszą zawodniczką została mł. chor. SG Joanna Goryń z drużyny PSG w Dorohusku.

PZU Sponsor główny Turnieju

Zawody zorganizowano przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy NOSG w Chełmie. Z powodzeniem wpisują się w kalendarz imprez sportowych naszego oddziału. Stanowią atrakcyjną formę integracji i popularyzacji aktywnego trybu życia oraz idei zdrowego współzawodnictwa wśród funkcjonariuszy NOSG.

foto: Dariusz Reder, Krzysztof Wiśniewski