Straż Graniczna zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej

2252

STRAŻ GRANICZNA II v-ce MISTRZEM POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ

W dniach 18-19.11.2023 r w Radomiu odbyły się VIII Mistrzostwa Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Straż Graniczna po raz pierwszy w tej imprezie była reprezentowana przez drużynę z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, która w październiku bieżącego roku obroniła tytuł Mistrza Straży Granicznej w Piłce Siatkowej. Skład reprezentacji NOSG uzupełnił funkcjonariusz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zespół reprezentujący Straż Graniczną rozegrał naprawdę dobre zawody kontrolując większość rozegranych na bardzo wysokim poziomie siatkarskim spotkań. Ale jak to bywa z debiutantem, również i nasza drużyna nie uchroniła się od słabszego spotkania ulegając w pierwszym meczu reprezentacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, która jak się później okazało zdobyła tytuł Mistrza Polski i wyeliminowała nas z możliwości walki o finał turnieju.

W spotkaniu o trzecie miejsce reprezentacja Straży Granicznej pokonała reprezentację Służby Ochrony Państwa 2:1 i tym samym po raz pierwszy stanęła na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej.