Straż Graniczna zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej

2285

STRAŻ GRANICZNA II v-ce MISTRZEM POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ

W dniach 18-19.11.2023 r w Radomiu odbyły się VIII Mistrzostwa Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Straż Graniczna po raz pierwszy w tej imprezie była reprezentowana przez drużynę z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, która w październiku bieżącego roku obroniła tytuł Mistrza Straży Granicznej w Piłce Siatkowej. Skład reprezentacji NOSG uzupełnił funkcjonariusz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zespół reprezentujący Straż Graniczną rozegrał naprawdę dobre zawody kontrolując większość rozegranych na bardzo wysokim poziomie siatkarskim spotkań. Ale jak to bywa z debiutantem, również i nasza drużyna nie uchroniła się od słabszego spotkania ulegając w pierwszym meczu reprezentacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, która jak się później okazało zdobyła tytuł Mistrza Polski i wyeliminowała nas z możliwości walki o finał turnieju.

W spotkaniu o trzecie miejsce reprezentacja Straży Granicznej pokonała reprezentację Służby Ochrony Państwa 2:1 i tym samym po raz pierwszy stanęła na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

Straż Graniczna

Reprezentacja zagrała w składzie:

mjr SG Łukasz Będziejewski

kpt. SG Tomasz Zięzio

por. SG Karol Gryciuk

chor. SG Michał Steciuk

chor. SG Tomasz Wojnar

chor. SG Adrian Kotarski

st.sierż. SG Tomasz Nowacki

sierż. SG Daniel Sepczuk

plut. SG Filip Filipczuk

kpr. SG Wojciech Kawka (BiOSG – PSG w Horyńcu Zdroju)

Udział w Mistrzostwach zrealizowano dzięki wsparciu NSZZ FSG, Komendanta Głównego Straży Granicznej i Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Biuro ZG NSZZ FSG