Mariusz Kamiński nowym szefem MSWiA

720

Po odejściu z rządu dotychczasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek jej stanowisko zajął koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. – To kolejna zmiana na naszej scenie politycznej, nie tylko w obszarze władzy wykonawczej, ale i ustawodawczej. Dziękuję pani marszałek (Sejmu Elżbiecie Witek – red.) za wspaniałe wypełnianie obowiązków i za gotowość do służby – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zaprzysiężenia Kamińskiego w Pałacu Prezydenckim.

Mariusz Kamiński nowym szefem MSWiA. Andrzej Duda komentuje

– Bardzo się cieszę z tego wskazania (Mariusza Kamińskiego – red.) przez pana premiera. Jestem przekonany, że to właściwa osoba na właściwym miejscu, z doświadczeniem parlamentarnym i rządowym – dodał prezydent.

Elżbieta Witek została w piątek wybrana na funkcję marszałka Sejmu. Zastąpiła na tym stanowisku Marka Kuchcińskiego, który złożył rezygnację wcześniej tego samego dnia. Jego odejście było efektem skandalu związanego z używaniem przez niego państwowych samolotów do podróżowania na swoje rodzinne Podkarpacie.

Sama Witek była ministrem spraw wewnętrznych i administracji niewiele ponad dwa miesiące. Na początku czerwca zastąpiła na tym stanowisku Joachima Brudzińskiego, który uzyskał mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego. czytaj więcej…

źródło:https://wiadomosci.onet.pl