Kolonie dla dzieci ze Straży Granicznej – Ustka 2023

937

W dniach od 29 lipca do 09 sierpnia nad polskim morzem w Ustce, odbyły się kolonie letnie dla dzieci i młodzieży funkcjonariuszy i pracowników Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierzy Garnizonu Biała Podlaska. W wypoczynku wzięło udział 50 osób. Kolonie zostały zorganizowane przez ks. ppłk. SG Wiesława Kondraciuka pod patronatem: NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego i przy pomocy Rzymskokatolickiej Parafii Ordynariatu Polowego w Białej Podlaskiej.

Kolonie to czas odpoczynku, dużej aktywności ruchowej przeplatanej z rekreacją na plaży. Pogoda w tym roku nas nie rozpieszczała, ale pozwoliła spędzić czas zażywając kąpieli morskich i słonecznych. Dzieci odwiedziły także Aquapark w Redzikowie, gdzie korzystały z basenów. Nie zabrakło też czasu na modlitwę, śpiew i codzienną Eucharystię. W ramach czasu spędzanego wspólnie organizowano dyskoteki, zabawy sportowe, grilla. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności poprzez dyżury liturgiczne oraz obowiązek utrzymywania czystości w swoich pokojach, łazienkach i na korytarzach ośrodka.

W trakcie kolonii uczestnicy zwiedzali z przewodnikiem Ustkę.
Odbyła się wycieczka do Gdyni, gdzie zwiedziły port z pokładu statku wycieczkowego, a z przewodnikiem poznały historie tego miasta. Odwiedziły Dolinę Charlotty, gdzie wielu sprawdziło jak urosły zwierzęta w zoo.

Kolonie odbyły się dzięki dofinansowaniu Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego z siedzibą w Warszawie, Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej, pomocy Zarządów Oddziałowych NSZZ FSG przy Nadbużańskim i Podlaskim Oddziale Straży Granicznej oraz 10 Pułku Transportowego w Warszawie.

Po udanym wypoczynku dzieci bezpiecznie wróciły do swoich rodziców i  opiekunów, planując już wspólny wyjazd w przyszłym roku.