Zastępca Komendanta Głównego SG z wizytą u Pierwszej Damy

645

Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim gen. Wioletę Gorzkowską – pierwszą kobietę w historii Straży Granicznej, która otrzymała awans generalski i jedną z nielicznych w polskich służbach mundurowych, które znalazły się w korpusie generalskim.

W Straży Granicznej służy 14,5 tysiąca funkcjonariuszy, ponad 4 tysiące z nich to kobiety. – Panie są aktywne we wszystkich obszarach naszej działalności – mówiła generał Gorzkowska. – Pracują m.in. w kontroli ruchu granicznego, w pionie operacyjno-śledczym, służą na jednostkach pływających, są pirotechnikami i przewodnikami psów – stwierdziła.

Dzisiejsza rozmowa dotyczyła udziału kobiet w służbach i formacjach mundurowych, szczególnie w Straży Granicznej. – Bardzo cieszę się, że coraz więcej pań decyduje się na założenie munduru. Kobiety cechuje gotowość do poświęceń, cierpliwość, sumienność, umiejętność podejmowania szybkich decyzji, wysoki profesjonalizm oraz mająca wielkie znaczenie empatia – wyliczała Agata Kornhauser-Duda. czytaj więcej …

źródło: https://www.prezydent.pl foto: www.strazgraniczna.pl