Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Warmińsko – Mazurskim OSG w Kętrzynie współorganizatorem II Kawaleryjskich Zawodów Regionalnych w skokach przez przeszkody

985

W dniu 16.06.2018r. na terenie byłego Państwowego Stada Ogierów w Braniewie odbyły się II Kawaleryjskie Zawody Regionalne w skokach przez przeszkody o puchar Komendanta W-MOSG w Kętrzynie i Dowódcy Braniewskiej 9 Brygady Kawalerii Pancernej.

Impreza współfinansowana w ramach zadania publicznego miasta Braniewa pod nazwą propagowanie kultury fizycznej i sportu poprzez rozwój jeździectwa skokowego.

W zawodach udział wzięło ponad 50 par w tym przedstawicielki NSZZ FSG: st. chor. SG Ewelina Biały i st. chor. SG Marlena Popinigo.

W czasie przedsięwzięcia odbywał się piknik służb mundurowych, do którego włączyła się Policja, SW, PSP, OSP, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zaporowo oraz wcześniej wymienione służby SG i WP.

Wydarzenie było atrakcją dla miejscowej ludności. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu wymienionych służb, a także możliwość oglądania widowiskowych skoków na przystrojonym kwiatami i krzewami ozdobnymi parkurze. Ufundowana przez organizatorów grochówka, bigos i kiełbaski stanowiły niespodziankę dla wszystkich uczestników, a także gości przybyłych z Braniewa i okolic. Całość ukazała poszczególne służby, że ich integracja i współpraca są potrzebne społeczeństwu. Niepowtarzalna atmosfera wydarzenia w tym dniu miała z pewnością charakter promocyjny ukazujący wszystkie służby w pozytywnym świetle.

Szczególne podziękowania należą się naszym zawodniczkom, obie panie godnie reprezentowały NSZZ FSG i Straż Graniczną. Ich przejazdy były widowiskowe, zawodniczki zdobyły wiele gorących oklasków publiczności. Żadna para nie popełniła błędu, natomiast st. chor. SG Ewelina Biały na koniu Limonka wróciła do domu z pucharem zajmując 1 miejsce w klasie LL. Nagrody wręczał Komendant W-MOSG płk SG Robert Inglot.