Wizyta Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych

689

W Nadbużańskim i Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej od 3 do 5 października przebywała Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych. Podczas wyjazdowych posiedzeń komisji Straż Graniczną reprezentował Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Marek Łapiński i jego zastępca gen. bryg. SG Tomasz Praga.

Wizytę komisji w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej zapoczątkował udział w uroczystościach z okazji obchodów 78. rocznicy bitwy pod Wytycznem. Następnie przedstawiciele Komisji z przewodniczącym Arkadiuszem Czartoryskim na czele wizytowali drogowe przejścia graniczne w Dorohusku, Zosinie i Dołhobyczowie. Posłowie zapoznali się z funkcjonowaniem i działalnością Nadbużańskiego Oddziału SG, m.in. sposobem prowadzenia odpraw granicznych, stanem infrastruktury przejść granicznych oraz sprzętem specjalistycznym wykorzystywanym podczas służby.

Następnie delegacja wizytowała przejście graniczne w Medyce i w Korczowej, Placówkę SG w Hermanowicach oraz  Malhowice, gdzie w przyszłości ma powstać nowe przejście graniczne. Odwiedzane miejsca członkom komisji prezentowali komendanci poszczególnych placówek. W Malhowicach odbył się również dynamiczny pokaz z udziałem funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań BiOSG. W trakcie całej wizyty posłom towarzyszył Zastępca Komendanta Głównego SG gen. bryg. SG Tomasz Praga.

Obie wizyty podsumowano podczas posiedzenia, które odbyło się 5 października w Urzędzie Miasta w Przemyślu. Naszą formację reprezentował Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Marek Łapiński.

Źródło: strazgraniczna.pl