Wiesław Szczepański wybrany na stanowisko przewodniczącego sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.

761

Wiesław Szczepański, członek koalicyjny klubu parlamentarnego Lewicy został wybrany na stanowisko przewodniczącego sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych. Wybrano też 5 jego zastępców, czterech to politycy klubu Prawa i Sprawiedliwości, jeden Koalicji Obywatelskiej.

Pierwsze posiedzenie komisji polityki społecznej poprowadził wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Przewodniczącego i jego zastępców komisja wybrała spośród swoich członków. Kandydaturę Szczepańskiego na przewodniczącego w głosowaniu poparło 23 posłów, 1 był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Zastępcami przewodniczącego Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych zostali: Arkadiusz Czartoryski (PiS), Jerzy Polaczek (PiS), Edward Siarka (PiS), Zdzisław Sipiera (PiS) oraz Tomasz Szymański (KO).

Za kandydaturami zastępców przewodniczącego głosowało 25 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. 

W środę w głosowaniu wybrane zostały składy osobowe sejmowych komisji. W IX kadencji Sejmu pracować będzie 29 komisji stałych. Zgodnie z wczorajszą uchwałą, w komisji administracji i spraw wewnętrznych pracować będzie 33 posłów: 20 przedstawicieli PiS, 5 przedstawicieli KO, 4 przedstawicieli Lewicy, 3 przedstawicieli KP-PSL-Kukiz’15 oraz 1 przedstawiciel Konfederacji. czytaj więcej …

źródło: https://infosecurity24.pl

Skład Komisji AiSW: http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADKOMST&NrKadencji=9&KodKom=ASW