Ważna deklaracja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla funkcjonariuszy podczas otwarcia posterunku Policji w Mircu w woj. świętokrzyskim.

1753

Minister Joachim Brudziński podkreślił, że idea przywracania zlikwidowanych posterunków Policji była pomysłem ministra Mariusza Błaszczaka. Jak dodał, to właśnie determinacja i praca poprzedniego szefa MSWiA pozwoliły Policji znaleźć się bliżej obywateli.

Posterunek Policji w Mircu został zlikwidowany w 2012 r. Po reaktywacji będzie się mieścił w budynku Urzędu Gminy w Mircu. Nie jest to siedziba docelowa – ostatecznie do 2020 r. ma zostać wybudowana nowa. Służbę w jednostce pełnić będzie 5 funkcjonariuszy, w tym 2 dzielnicowych.

Według ministra Joachima Brudzińskiego wszyscy Polacy mają prawo czuć się bezpiecznie – niezależnie od tego czy mieszkają w dużych miastach, których strzeże znaczna liczba funkcjonariuszy, czy też w mniejszych miejscowościach. Jak zaznaczył, nikt nie może zostać pozbawiony poczucia bezpieczeństwa ze względu na miejsce swojego zamieszkania.

Szef MSWiA zwrócił uwagę, że dzięki pracy policjantów spadła liczba przestępstw kryminalnych, kradzieży, czy włamań. – To też Państwa zasługa. Prawie 90 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym – powiedział minister. Z raportu KGP wynika, że w obszarach przestępczości najbardziej uciążliwej dla mieszkańców, w ostatnim roku nastąpił bardzo odczuwalny spadek. Szef MSWiA podkreślił, że ten wynik to zasługa osób, które postanowiły przywrócić wartość słowom: służba, praworządność, ciężka praca.

Minister zapewnił, że jednostka w Mircu nie jest ostatnim posterunkiem przywracanym w małych miejscowościach. Dodał, że działania podejmowane przez poprzedniego szefa MSWiA, Komendanta Głównego Policji, a także komendantów wojewódzkich, dotyczące podnoszenia poziomu bezpieczeństwa, będą kontynuowane. Jednym z nich jest program modernizacji służb mundurowych, który w opinii ministra jest olbrzymim wyzwaniem

Szef MSWiA powiedział też, że będzie przedstawicielem funkcjonariuszy. – Będę zabiegał o to, żeby polska Policja była godnie wynagradzana – podkreślił. I taką deklarację składam. – Chcę słuchać Waszych głosów. Będę oczekiwał pełnego zaangażowania i świadomości, że Wasza praca jest służbą i że polska Policja jest dla obywateli, a nie obywatele dla Policji – powiedział minister Brudziński. 

źródło: https://mswia.gov.pl