Uroczystości rocznicowe

1377

W dniu 30.10.2017 r., w przeddzień ósmej rocznicy katastrofy śmigłowca Straży Granicznej odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczną śmierci por. SG pil. Andrzeja Żukowskiego, chor. szt. SG Bartłomieja Bartnickiego i chor. SG Marcina Bezubika – lotników z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
Nasi funkcjonariusze zginęli w katastrofie śmigłowca Kania, który 31 października 2009 r. wykonywał lot patrolowy wzdłuż granicy. Szczątki maszyny znaleziono po stronie białoruskiej, ok. 200 metrów od granicy, na wysokości miejscowości Klukowicze (woj. podlaskie).
Uroczystości rocznicowe, które odbyły się w Białymstoku, rozpoczęła msza święta w intencji tragicznie zmarłych funkcjonariuszy w kościele Garnizonowym w Białymstoku. Przy pomniku znajdującym się w pobliżu miejsca katastrofy po białoruskiej stronie granicy złożono wieńce i wiązanki.
Rodzinom zmarłych lotników w uroczystości towarzyszyli: Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Grzegorz Biziuk, Wiceprzewodniczący ZG NSZZ FSG Emil Czwaliński, Przewodniczący ZO NSZZ FSG przy Podlaskim OSG w Białymstoku Piotr Baranicz oraz inne osoby.