Trwają rozmowy MSWiA ze związkowcami służb mundurowych

1427

We wtorek (31 lipca br.) w MSWiA odbyło się spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych służb podległych resortowi. Zarówno ministerstwo jak i strona związkowa podkreślają, że trwa dialog i wszyscy są gotowi do dalszych rozmów.

Ze związkowcami spotkał się Edward Zaremba, powołany przez szefa MSWiA pełnomocnik ds. kontaktów ze związkami zawodowymi. Omówiono postulaty służb związane m.in. z uposażeniem funkcjonariuszy.

Wcześniej minister Joachim Brudziński podczas rozmowy z przedstawicielem związkowców podkreślił, że wspólnym celem MSWiA i strony społecznej jest dalsza poprawa warunków służby funkcjonariuszy.

Jednocześnie szef MSWiA zaznaczył, że resorowi zależy na głosie strony związkowej. Jednak wszelkie próby upolitycznienia kwestii związanych z akcją protestacyjną nie służą otwartemu dialogowi. – Nowoczesne, sprawne służby i godnie wynagradzani funkcjonariusze to podstawa dla zapewnienia bezpieczeństwa. A to właśnie bezpieczeństwo obywateli jest wartością nadrzędną i nie ma barw politycznych – powiedział minister Joachim Brudziński.

źródło: http://www.mswia.gov.pl foto:internet