Szef MSWiA wręczył nagrody i odznaczenia funkcjonariuszom-bohaterom

521

24 października Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, w obecności szefów podległych sobie służb, wręczył nagrody i wyróżnienia funkcjonariuszom-bohaterom, którzy nie zważając na własne bezpieczeństwo zadbali o życie i zdrowie innych. Siedmiu spośród 39 wyróżnionych to funkcjonariusze Straży Granicznej.

– Chciałbym podziękować za ofiarność i za to, że jesteście funkcjonariuszami z powołania. Za to, że bardzo poważnie traktujecie przysięgę, którą składaliście jak przystępowaliście do służby. Taka postawa daje gwarancje tego, że obywatele mogą się czuć bezpiecznie – podkreślał podczas swojego przemówienia minister Mariusz Błaszczak

Krzyże Zasługi za Dzielność nadane przez Prezydenta, a wręczone przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, otrzymało 14 policjantów i jeden strażak.

Medale za Ofiarność i Odwagę – dwóch policjantów oraz dwóch funkcjonariuszy Straży Granicznej: kapral SG Hubert Fiedorowicz oraz kapral SG Krzysztof Olechno, którzy 7 stycznia 2016 roku pełniąc służbę w rejonie Ozieran Wielkich zauważyli przy pomocy kamery termowizyjnej silne promieniowanie cieplne w jednym z domów. Funkcjonariusze słysząc hałas z płonącego budynku wybili okno i wynieśli starszego mężczyznę, którym opiekowali się do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Minister Mariusz Błaszczak zdecydował także o przyznaniu nagród za szczególne zaangażowanie, profesjonalizm, poświęcenie oraz ofiarność w pełnieniu służby na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Otrzymało je łącznie 20 funkcjonariuszy z podległych służb, w tym pięciu ze Straży Granicznej.

Źródło: strazgraniczna.pl