Średnio 655 zł podwyżki dla żołnierzy w 2019 r. W środę podpis prezydenta

3031

Średnie uposażenie żołnierzy zawodowych w 2019 r. wzrośnie o 655 zł. W środę prezydent Andrzej Duda podpisze rozporządzenie w sprawie podwyżek. Podpisana zostanie też nowelizacja ustawy o weteranach poza granicami państwa, która sprawi, że ten status będą mogły uzyskać także ci żołnierze, funkcjonariusze i cywile, którzy często wyjeżdżali na krótkie misje.

O tym, że w środę prezydent podpisze oba dokumenty poinformowało w poniedziałek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Ceremonia odbędzie się w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie. Została zaplanowana cztery dni przed wyborami samorządowymi.

Defence24.pl potwierdziło w BBN, jakie podwyżki czekają żołnierzy zawodowych.

Uposażenia zasadnicze żołnierzy oraz funkcjonariuszy służb specjalnych i mundurowych stanowią wielokrotność kwoty bazowej zapisanej w budżecie państwa na dany rok. Od 2009 r. kwota ta się nie zmienia i wynosi 1523,29 zł (tylko Służba Celno-Skarbowa ma wyższą).

Każda formacja ma swój mnożnik, według którego obliczane jest przeciętne uposażenie brutto. Rozporządzenie w sprawie przeciętnego uposażenia żołnierzy jest wydawane przez prezydenta z kontrasygnatą premiera. czytaj więcej …

źródło:https://www.defence24.pl