Spotkanie Beaty Szydło ze służbami mundurowymi

684

Jednym z punktów wizyty Beaty Szydło w Katowicach było spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych w regionie. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Dariusz Kowalski – Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. śląskiego, Andrzej Kołodziejski – Przewodniczący ZO NSZZ FiPW w Katowicach, Mariusz Wiśniewski – Przewodniczący ZO NSZZ FSG w Raciborzu, Jarosław Nowak – Przewodniczący ZW ZZS Florian woj. śląskiego, Józef Partyka – Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów oraz poseł na sem Grzegorz Tobiszowski.

Przedstawiliśmy swoje problemy. Rozmawialiśmy też o tym, czego przez ostatnie osiem lat nie udało się osiągnąć i co przez te lata zostało zepsute – mówił Rafał Jankowski, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach. – Pani Szydło nie zdawała sobie sprawy, że wewnątrz służb mundurowych jest tyle problemów. Chcemy obiecanej podwyżki płac, doposażenia jednostek i perspektywy rozwoju, żeby każdy kto przychodzi do pracy miał jasne perspektywy i kryteria poprowadzenia ścieżki zawodowej. Dodał, że służby mundurowe nie są zadowolone z wysokości podwyżek, jakie ostatnio zaproponowała im premier Ewa Kopacz. Zapowiedział też, że w jednostkach policji ponownie znajdą się informacje z nazwiskami parlamentarzystów, którzy w ciągu obecnej kadencji popierali niekorzystne dla funkcjonariuszy zmiany w przepisach. Zaznaczył przy tym jednak, że służby są apolityczne, a ewentualne porozumienie z PiS będzie mieć charakter „pozakampanijny”.

Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera, nie obiecała, że te postulaty spełni, ale nie powiedziała też, że się tego nie da zrobić.
Związkowcy służb mundurowych będą czekać na odpowiedź. Liczą, że doczekają się jej jeszcze przed wyborami.

Poniżej Komunikat Śląskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych ze spotkania w dniu 21 września 2015 r.

Źródło: nszzp.pl