Sportowo bez granic

575

W dniu 10.05.2019 r. ZO NSZZ FSG w Raciborzu zorganizował V Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG
w Raciborzu. Turniej został rozegrany na hali ARENA RAFAKO w Raciborzu. Rozgrywki honorowym patronatem objął Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, natomiast współorganizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

W turnieju udział wzięły drużyny reprezentujące Placówki SG i Komendę Śląskiego Oddziału SG w Raciborzu oraz zaproszeni goście: reprezentacja z Ukrainy z m. Sarny, reprezentacja
z Gminy Istebna oraz reprezentacja Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

Po zaciętej i w duchu Fair Play rywalizacji zwycięzcami turnieju została drużyna z Komendy Śląskiego Oddziału SG w Raciborzu, drugie miejsce zajęła drużyna z Placówki SG
w Katowicach-Pyrzowicach, trzecie miejsce wywalczyła drużyna z gminy Istebna.

Przyznano także nagrody indywidualne: najlepszym zawodnikiem został Janusz Bochniarz
z Karpackiego OSG w Nowym Sączu, tytuł najlepszego strzelca wywalczył Jan Krok
z Placówki SG w Katowicach-Pyrzowicach, najlepszym bramkarzem został zawodnik z drużyny z Ukrainy.

Honorowy tytuł drużyny Fair Play wywalczyła drużyna z Placówki SG w Opolu

Zawody sportowe były w całości sponsorowane przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie Spółkę Akcyjną. Organizator składa serdeczne podziękowania dla Sponsora za udzieloną pomoc.