Przewodniczący ZG NSZZ FSG reaguje na słowa pana Władysława Frasyniuka

348

Przewodniczący ZG NSZZ FSG Marcin Kolasa:


Panie Frasyniuk. Po wczorajszej wypowiedzi, które padły na antenie TVN24 miał pan możliwość przeproszenia obrońców granic RP. Nie skorzystał pan z tego. To co pan powiedział w dniu dzisiejszym o funkcjonariuszach SG i żołnierzach to skandal! Czasami warto milczeć!

W  onet.pl pan Frasyniuk wytłumaczył, iż: ,, ,,Pogranicznicy, broniąc granicy, posługują się psami i w tym sensie Błaszczak, wysyłając tam wojsko polskie, potraktował tych żołnierzy jak watahę psów, która ma tropić i osaczyć tych biednych ludzi

Pana słowa świadczą o totalnym braku wiedzy o zadaniach SG i wojska!

Swoimi wypowiedziami  obraża pan funkcjonariuszy i żołnierzy wspólnie realizujących zadania na rzecz bezpieczeństwo państwa i jego obywateli? Jak tak można? 

Przypominam wszystkim, że zadania i uprawnienia Straży Granicznej określone są w ustawie z dn. 12 października 1990 roku o Straży Granicznej. 

art. 1. ustawy 

Straż Graniczna jest jednolitą, umundurowaną i uzbrojoną formacją przeznaczoną do ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego oraz zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji.

Jednocześnie zwracam się z apelem do wszystkich osób postronnych będących na odcinku granicy państwowej przyległym w bezpośredniej odległości do miejscowości Usnarz Górny o zaprzestanie utrudniania funkcjonariuszom Straży Granicznej wykonywania czynności służbowych. To nie jest czas na robienie polityki w dobie tak dużego zagrożenia jakie obecnie występuję na naszej granicy.

Wszystkim funkcjonariuszom SG i żołnierzom składam podziękowania za ich trud w ochronę granicy państwowej i przeciwdziałanie nielegalnej imigracji.