Przedstawiciele ZO NSZZ FSG w Chełmie z wizytą w Akademii Wojsk Lądowych we Lwowie

644

W dniach 11-12 lutego 2023 delegacja Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG w Chełmie w składzie, przewodniczący Krzysztof Wiśniewski wiceprzewodniczący Tomasz Skreczko, Łukasz Patra oraz Krzysztof Joachimowicz na zaproszenie generała lejtnanta Ткачук Павло Петрович odwiedziła Akademię Wojsk Lądowych im. Hetmana Piotra Sahajdacznego we Lwowie.

Przy współpracy ze Starostą powiatu Tomaszowa Lubelskiego panem Henrykiem Karwan, przekazaliśmy generator o mocy 20 KVA. Generator zasili Akademię Wojsk Lądowych w przypadkach braku energii z zasilania podstawowego.

Wyjazd do Lwowa to kolejna pomoc Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie dla różnych instytucji w Ukrainie. Tym wyjazdem przekazano także przenośne agregaty prądotwórcze przekazane przez Caritas Polska dla wojsk Ukrainy, oraz specjalistyczne płyny dezynfekcyjne do sterylizacji narzędzi chirurgicznych przekazane przez firmę MediLAB.

Podczas odprawy w Akademii Wojsk Lądowych omówiono dotychczas dostarczoną pomoc oraz jakie jest w tej chwili najbardziej potrzebne wsparcie dla wojska Ukraińskiego. Generał Pavlo Tkaczuk przedstawił bieżącą sytuację dotyczącą uczelni oraz najnowsze informacje związane z inwazją Rosji na Ukrainę.

Po wizycie w Akademii Wojsk Lądowych Ukrainy mieliśmy możliwość zwiedzenia Lwowa by zobaczyć jak miasto sobie radzi w czasie trwania wojny z Rosją.

W niedzielę przed wyjazdem do polski związkowcy odwiedzili cmentarz Łyczakowski gdzie delegacja ZO NSZZ FSG w Chełmie złożyła wieniec na cmentarzu Orląt Lwowskich oddając hołd dla poległych polaków w wojnach lat 1918–1920.

W wyniku działań wojennych związanych z agresją Rosji na Ukrainę ginie bardzo dużo młodych ludzi którzy poświęcili swoje życie walcząc o niepodległość Ukrainy.