Promocja albumu z okazji 30 lecia Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

843

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wspiera ZO NSZZ FSG przy Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie w ramach Programu „Warto być Polakiem”

Z okazji 30-lecia utworzenia Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej został wydany album poświęcony Nadbużańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej.

Album powstał przy wsparciu Samorządu Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem” oraz zaangażowaniu Zarządu Oddziałowego Związków Zawodowych funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadbużańskim Oddziale Staży Granicznej w Chełmie.

Na kartach tego albumu chcieliśmy przedstawić drogę, jaką przebył Nadbużański Oddział Straży Granicznej, to jak rozwinął się na przestrzeni trzech dekad, co udało nam się osiągnąć i jak dziś wygląda nasza praca.

Za ilustrację posłużyły wyjątkowe zdjęcia, dokumentujące  służbę funkcjonariuszy oraz wyjątkowe okoliczności nadbużańskiej przyrody, z którymi przyszło im na co dzień obcować.

– Postacie Jana Pawła II i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, takie wydarzenia jak bitwa pod Komarowem i lubelski lipiec są związane z Lubelszczyzną. Lubelszczyzna jest wielka, nosiła wielu wspaniałych Polaków, niekoniecznie urodzonych na Lubelszczyźnie, ale ludzi, którzy na kartach historii i świata, jak w przypadku Jana Pawła II, pokazali, że Polak potrafi
mówił Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.