Pomoc dla Grzegorza

785

Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu już od 10 lat angażuje się w akcję niesienia pomocy dla naszego kolegi Grzegorza Wilińskiego, który w 2008r. w trakcie zdarzenia drogowego w trakcie dojazdu do służby udzielając pomocy poszkodowanym kolegom sam doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pomimo długotrwałego leczenia i rehabilitacji w dalszym ciągu pozostaje sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim. Jednak ciągle walczy i nie poddaje się, bo w dalszym ciągu istnieje szansa poprawy jego zdrowia.

Pomoc polega na corocznym wydawaniu kalendarza informującego o możliwości przeznaczenia 1 % z PIT na Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Rodzin „Ponad Granicami” Organizacji Pożytku Publicznego z siedzibą w Ustroniu ul. Dominikańska 14 wpisaną do KRS 0000330742 z dopiskiem „dla Grzegorza Wilińskiego”.

Akcja spotkała się z dużym zrozumieniem i hojnością darczyńców. Zbierane środki pozwalają na kontynuowanie dalszego leczenia i rehabilitację Grzegorza.

Coroczna publikacja kalendarzy możliwa jest dzięki wsparciu Zarządu Głównego NSZZ FSG w Warszawie oraz naszego brokera – Grupy WDB.