Po raz trzeci w Trójboju Siłowym w kategorii do 110 kg tytuł niekwestionowanego Mistrza Świata zdobył funkcjonariusz z Placówki SG w Bobrownikach – sierż. szt. SG Mariusz Snarski.

1060

W dniach 17 – 20 maja 2018 r. w Łucku na Ukrainie odbyły się XXVIII Mistrzostwa Świata Federacji WPA w trójboju siłowym, wyciskaniu leżąc i martwym ciągu. Do udziału w zawodach zgłosiło się 400 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wagowych i grupach wiekowych, a wśród nich funkcjonariusz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej – Mariusz Snarski.
Trójbój siłowy to sport wymagający cierpliwości i systematyczności, a przede wszystkim właściwie zaplanowanego oraz przemyślanego treningu. Składają się na niego trzy konkurencje: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc oraz tzw. martwy ciąg – podnoszenie sztangi z ziemi do pozycji wyprostowanej. Nasz zawodnik startował w kategorii do 110 kg, uzyskując łączny wynik w trójboju 730 kg: w przysiadzie ze sztangą 270 kg, wyciskaniu leżąc 180 kg i martwym ciągu 280 kg. Uzyskany rezultat pozwolił Mariuszowi na osiągnięcie sukcesu i zdobyciu kolejnego tytułu Mistrza Świata. Zajął on również pierwsze miejsce jako najlepszy zawodnik zawodów w tzw. klasyfikacji OPEN czyli (stosunek wagi ciała do podniesionych kilogramów).

Finansowego wsparcia zawodnikowi udzielił NSZZ FSG.

Serdecznie gratulujemy!