Pierwsza Związkowa inicjatywa nowo – wybranego Zarządu Terenowego NSZZ FSG przy PSG w Zakopanem

475

23 czerwca 2022 r. na stadionie LKS Przełęcz w miejscowości Łopuszna odbył się turniej piłkarski o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zorganizowany przez Zarząd Terenowy NSZZ FSG w Zakopanem przy wsparciu Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Karpackim Oddziale Straży Granicznej. Celem turnieju była popularyzacja zdrowego stylu życia, aktywności na świeżym powietrzu i wspólnej integracji.

W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje: Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, Starostwa Powiatowego w Zakopanem, Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Gronik, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, PSG w Krakowie, PSG w Tarnowie, Schroniska Bukowina, a także PSG w Zakopanem.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą turnieju została reprezentacja Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. Drugie zaszczytne miejsce zajęła drużyna Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem. Natomiast trzecie miejsce po wyrównanej grze zajęła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wygrywając rzutami karnymi z reprezentacją Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

Najlepszym strzelcem turnieju został Michał Maślejak reprezentant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, natomiast najlepszym bramkarzem był Marek Molitorys z PSG w Zakopanem. Dzięki życzliwości Restauracji Schronisko Bukowina, a także Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej   uczestnicy turnieju mieli zapewniony poczęstunek. Dziękujemy również Schronisku Bukowina za ufundowanie nagród dla zwycięskiej drużyny. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich drużyn za udział w turnieju, a także wspaniałą atmosferę podczas rozgrywek.