Oświadczenie Przewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych

1294

To komendanci będą zakładać „Solidarność” ?

Polityczny plan zapoczątkowany wnioskiem „Solidarności” do Prezydenta RP o wprowadzenie pluralizmu związkowego w służbach mundurowych wszedł w kolejną fazę. NSZZ „Solidarność” wspólnie z kierownictwem służb mundurowych realizuje plan, którego funkcjonariusze obawiali się najbardziej, chociaż nikt nie przypuszczał, że bezpośrednio zaangażowani zostaną w to komendanci.

W dwa tygodnie po wejściu w życie przepisów wprowadzających pluralizm, przedstawiciele kierownictwa niektórych regionów NSZZ „Solidarność” skierowali do komendantów poszczególnych służb pisma z informacją o możliwości przystąpienia do ich organizacji. Na samej informacji się jednak nie skończyło. W treści jednego z takich pism, kieruje do komendanta osobistą prośbę o rozpowszechnienie przygotowanego przez siebie dokumentu, podkreślając jednocześnie, że „ustawa została wprowadzona z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, o co od dawna zabiegał NSZZ „Solidarność”.

Dla zainteresowanych jest to wyraźny sygnał, że tylko przynależność do „Solidarności” jest zgodna z obowiązującą linią. A jeżeli ktoś mógłby w to zwątpić, niech odpowie sobie na pytanie, dlaczego „Solidarność” nie zwraca się do funkcjonariuszy i pracowników bezpośrednio, tylko korzysta ze wsparcia przełożonych? czytaj więcej …