Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym

1549

W dniach 30 listopada – 3 grudnia 2017 w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Leżąc oraz w Martwym Ciągu RAW i EQ federacji WPA. St. sierżant SG Mariusz Snarski startując w kategorii do 100 kg zdobył po raz drugi tytuł mistrza Świata (mistrz świata z maja 2015 r.) uzyskując następujące wyniki: przysiad ze sztangą – 280 kg, wyciskanie leżąc – 180 kg, martwy ciąg – 285 kg. Łączny wynik w trójboju siłowym to 745kg.

W mistrzostwach startowali zawodnicy i zawodniczki w różnych grupach wiekowych oraz kategoriach wagowych. W sumie wzięło w nich udział 400 zawodników reprezentujących 20 krajów.

St. sierżant SG Mariusz Snarski zdobył także złoty medal w klasyfikacji służb mundurowych oraz zajął pierwsze miejsce w kwalifikacji Open według tzw. Formuły Wilks’a (stosunek wagi zawodnika do uzyskanego ciężaru). Były to 27 Mistrzostwa Świata tej federacji zorganizowane tym razem w Polsce.

Finansowego wsparcia zawodnikowi udzielił ZG NSZZ FSG i ZO NSZZ FSG przy Podlaskim OSG w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy naszemu zawodnikowi i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!