Mistrzostwa SG w narciarstwie biegowym

1322

W dniu 4 marca na Polanie Jakuszyckiej funkcjonariusze Straży Granicznej rywalizowali ze sobą podczas XII Mistrzostw SG w Narciarstwie Biegowym w ramach 42. Biegu Piastów

W kalendarzu imprez sportowych organizowanych pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej od 12 lat odbywają się Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym. W tym roku do sportowej rywalizacji na dystansie 12 km stanęło 35. Funkcjonariuszy z oddziałów, ośrodków szkolenia SG oraz Komendy Głównej SG, by walczyć o cenne nagrody. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci Śląskiego Oddziału SG. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet, najwyższy laur zwycięstwa przypadł Aleksandrze Fundanicz z Bieszczadzkiego Oddziału SG, która ukończyła bieg z czasem 00:46:26. Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Sakowicz ze Śląskiego Oddziału SG z czasem 01:03:35. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG Iwona Kowalewska – 01:05:05. W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn, pierwsze miejsce zdobył Eugeniusz Słobodzian ze Śląskiego Oddziału SG z czasem 00:44:27, drugie miejsce wywalczył Wojciech Cybruch z Nadodrzańskiego Oddziału SG (00:44:35). Trzecie miejsce przypadło Hubertowi Koszykowi z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu (00:45:20).

W kategorii najlepszy w NSZZ FSG został Eugeniusz Słobodzian ze Śląskiego OSG, drugie miejsce wywalczył Stańko Paweł z Bieszczadzkiego Oddziału SG, natomiast trzecie miejsce zajął Krzysztof Szewczyk z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Cenne nagrody ufundowała Komenda Główna Straży Granicznej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG.

Medale i nagrody wręczali: Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu
płk SG Roman Łubiński wraz z zastępcami, Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FSG mjr SG Marcin Kolasa i Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy OSS SG
w Lubaniu mjr SG Zbigniew Caban.

XII Mistrzostwa SG w Narciarstwie Biegowym w ramach 42. Biegu Piastów dobyły się dzięki finansowemu wsparciu PZU Życie S.A.