ŁEMKOWYNA ULTRA TRAIL

251

W miniony weekend odbyła się 8. edycja zawodów prowadzących przez Beskid Sądecki i Beskid Niski do Bieszczadów (tereny dawnej Łemkowszczyzny).

ŁEMKOWYNA ULTRA TRAIL to jeden z najtrudniejszych i najbardziej cenionych górskich biegów ultra w Polsce. Na sobotę o godzinie 1:00 na starcie królewskiego dystansu 150 km, stanęło ponad 300 zawodników reprezentujących 14 różnych krajów. Dla mł. chor. SG Krzysztofa Koseckiego z Wydziału Łączności i Informatyki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej był to biegowy debiut na tak długim dystansie. Niskie temperatury, ciemność, deszcz, błoto oraz wymagania terenowe jakie postawił uczestnikom biegu Główny Szlak Beskidzki sprawiły, że do mety nie dotarł aż co trzeci zawodnik.

Strażnik graniczny z Nowego Sącza reprezentujący podczas rywalizacji Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej, wykazał się mocną odpornością fizyczną oraz psychiczną. Dystans 150 km z sumą przewyższeń sięgającą blisko 6 tys. metrów, pokonał w czasie 22 godzin i 43 minut co pozwoliło na zajęcie 27 miejsca w klasyfikacji OPEN.

Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu po raz kolejny wsparł stosowną uchwałą udział swojego Związkowca – człowieka z pasją w uprawianiu sportu wyczynowego na najwyższym poziomie.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze Krzyśkowi i życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju biegowego.