Kara grzywny dla internauty za groźby wobec wiceministra Zielińskiego

708

55-letni Marek K. w lipcu ubiegłego roku pod artykułem na stronie internetowej suwalskiego Radia 5 wpisał w komentarzu „spalić chałupę zielniakowi”. Wpis widniał tam przez weekend, po czym redakcja go usunęła.

Sąd Rejonowy w Suwałkach skazał dziś mężczyznę na tysiąc zł grzywny. Marek K. będzie także musiał zapłacić koszty procesowe, które wyniosą ok. 3 tys. zł. Oskarżony przyznał się przed sądem do winy i dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez suwalską prokuraturę. Wyrok jest prawomocny.

Prokuratura pod koniec lipca ubiegłego roku postawiła autorowi wpisu zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa po tym, jak wiceminister Zieliński zawiadomił policję o komentarzu zawierającym groźby pod adresem jego i rodziny. Mężczyzna swoje postępowanie argumentował emocjami. W prokuraturze tłumaczył, że nie zamierzał spalić domu polityka i żałuje tego, co zrobił.

Sprawa mogła się zakończyć już w listopadzie ubiegłego roku, ale wówczas oskarżony nie skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Argumentował, że czytaj więcej …

źródło: https://bialystok.onet.pl