IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Straży Granicznej w wędkarstwie spławikowo-gruntowym im. ppłk. SG Andrzeja Stańca

839

W dniach 12-13 czerwca 2019 roku Zarząd Główny NSZZ FSG  wspólnie z Zarządem Oddziałowym NSZZ FSG przy Nadbużańskim OSG w Chełmie zorganizował IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Straży Granicznej w wędkarstwie spławikowo-gruntowym im. ppłk. SG Andrzeja Stańca. Zawody honorowym patronatem objął Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Praga.
W Mistrzostwach udział wzięło 9 drużyn reprezentujących: Nadbużański OSG, Morski OSG, Bieszczadzki OSG, Karpacki OSG, Śląski OSG, Podlaski OSG, Warmińsko-Mazurski OSG, Nadodrzański OSG i Centrum Szkolenia Straży Granicznej z Kętrzyna.
Mistrzostwa wygrała drużyna reprezentująca Nadodrzański Oddział Straży Granicznej z Krosna Odrzańskiego. Drugie miejsce zajęli gospodarze zawodów z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Chełma, a trzecie miejsce przypadło zespołowi ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.
W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Janusz Kowalczyk reprezentujący Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.
Puchary i nagrody wręczył Przewodniczący ZO NSZZ FSG NOSG w Chełmie Lech Skibicki wraz z Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FSG Dariuszem Grządkowskim i Dariuszem Rubachem.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za  sportową rywalizacje i stworzenia wspaniałej atmosfery. Bardzo dziękujemy za uszanowanie pamięci naszego serdecznego przyjaciela śp. Andrzeja Stańca.