Funkcjonariusz SG w stanie ciężkim po próbie zatrzymania przemytników

1671
Straż Graniczna

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wszczęła dziś śledztwo dotyczące napaści na funkcjonariusza Straży Granicznej, do której doszło wczoraj wieczorem na drodze Suwałki – Olecko. Funkcjonariusz w stanie ciężkim trafił do szpitala, po tym jak został potrącony busem przez przemytników.

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczyli w akcji zatrzymania dwóch busów przewożących nielegalnie papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Po tym jak auta nie zatrzymały się do kontroli, funkcjonariusze postanowili ustawić w miejscowości Orłowo k. Bakałarzewa blokadę i zastosowali kolczatkę. Jedno z aut wjechało w funkcjonariusza, który w stanie ciężkim został przewieziony do suwalskiego szpitala na oddział intensywnej terapii.

Dwaj mężczyźni kierujący busami zostali zatrzymani. Tomkiewicz poinformował, że policja zajęła także samochody i liczy obecnie, jaką ilość papierosów przemycano.

– Nie przedstawiliśmy jeszcze nikomu zarzutów. Nie wykluczamy zmiany kwalifikacji czynu, na zamiar usiłowania zabójstwa funkcjonariusza – dodał Tomkiewicz. 

źródło: https://bialystok.onet.pl