Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

660

Jak co roku Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu i Zarząd Zakładowy Związków Zawodowych Pracowników MSW i AP Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu zorganizowały Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz 27-lecia powołania Straży Granicznej. Impreza odbyła się 2 czerwca 2018 r. na terenie Grodu Średniowiecznego w Brzeźniku.

Uczestnicy festynu po przekroczeniu bram Grodu przenieśli się w odległą przeszłość, poznając historię  naszych przodków. Dla dzieci i dorosłych zostały przygotowane warsztaty, które prowadziły animatorki w strojach z epoki średniowiecza.

Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w zajęciach tkackich, w czasie których mogły wykonać kolorowe krajki lub samodzielnie uszyć sakiewkę na skarby.  Wszyscy mogli również spróbować swoich sił w warsztatach poświęconych średniowiecznym kulinariom, mieląc mąkę na kamiennych żarnach, wyrabiając i piekąc podpłomyki oraz warsztatach z nauki strzelania z łuku do celu.

Uczestnicy festynu posilali się smakowitymi daniami przygotowanymi przez gospodarzy Grodu w biesiadnej chacie. Dodatkową atrakcją dla smakoszy był pyszny pieczony świniak.

Dzieci z wymalowanymi przez naszą koleżankę kolorowymi buziami biegały po całym Grodzie, korzystając z zapewnionych atrakcji. Hitem wśród najmłodszych okazały się dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżka na quadzie. Radości w zabawie nie było końca.

Zarząd Oddziałowy składa ogromne podziękowania na ręce sponsora PZU Życie S.A za wsparcie w przygotowaniu festynu.