Dzień Dziecka Służb Mundurowych w Nadbużańskim OSG w Chełmie

1423

W dniu 29 maja odbył się na terenie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie ,,Dzień Dziecka Służb Mundurowych,,Była to kolejna bardzo udana  impreza służb mundurowych.

Organizatorami imprezy byli Zarząd Terenowy NSZZ FSG przy komendzie oddziału w Chełmie, Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG w Chełmie Związki Zawodowe Służby Więziennej w Chełmie, a także Związki Zawodowe Pracowników Cywilnych przy Komendzie Oddziału NOSG w Chełmie.

W imprezie z  okazji Dnia Dziecka uczestniczyło blisko  150 dzieci i co najmniej tyle samo rodziców. Po raz kolejny już niesamowite wrażenia i kosmiczne zabawy zapewniła firma „Ufo – Buffo” z Dołhobród z wielkimi i kolorowymi dmuchańcami. Dzieci mogły brać udział w grach, zabawach i konkursach, bawić się pod czujnym okiem pani animatorki ,pojeździć na kucykach,a także skorzystać ze sprzętu transportowego jakim na co dzień posługują się funkcjonariusze Straży Granicznej.

Można było obejrzeć pokazy szkoły karate ,,Satori,, pokazy akrobatyczne uczniów z IV LO w Chełmie,, Acrobatic Team,, Po tak wielkim wysiłku dzieci i dorośli uzupełniali kalorie i płyny w kącikach gastronomicznych – serwowano zimne napoje oraz pyszne jedzenie w postaci waty, popcornu i lodów oraz najpyszniejszą na świecie grochówkę  przygotowaną przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Chełmie.

Wszystkim dzieciom i  rodzicom za udział dziękujemy ,a także składamy podziękowania dla kadry kierowniczej na czele której stoi  Komendant NOSG w Chełmie płk SG Jacek  Szcząchor za okazaną pomoc , udostępnienie obiektu i zabezpieczenie logistyczne  ,,Dnia Dziecka,, Wszystkich zapraszamy za rok. Do zobaczenia.