Drużyna Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej w Przemyślu Mistrzem SG w piłce nożnej!

823

W dniu 29 sierpnia 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie  „Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Nożnej” . W Mistrzostwach, które były rozgrywane w dniach 27-29 sierpnia br. wzięło udział 12 zespołów reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej w tym zespół Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Kolejne miejsca zajęły odpowiednio drużyny reprezentujące nw. jednostki organizacyjne Straży Granicznej:
Miejsce IV – Karpacki OSG w Nowym Sączu,
Miejsce V – Nadwiślański OSG w Warszawie,
Miejsce VI – Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej,
Miejsce VII – Warmińsko – Mazurski OSG w Kętrzynie,
Miejsce VIII– Podlaski OSG w Białymstoku,
Miejsce IX –Nadodrzański OSG w Krośnie Odrzańskim,
Miejsce X – COSSG w Koszalinie,
Miejsce XI – CS SG w Kętrzynie,
Miejsce XII – Śląski OSG w Raciborzu.

Puchar za zajęcie I miejsca został ufundowany przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. Puchar za zajęcie II miejsca został ufundowany przez Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej. Puchar za zajęcie III miejsca ufundował Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Drużyny, które zajęły miejsca od 4 do 12 otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy, portfolio oraz nagrodę specjalną w postaci piłki do piłki nożnej.
Zawodnicy drużyn z miejsc od 2 do 3 otrzymali Puchar za zajęcie II i III miejsca, dyplomy, portfolio oraz srebrne i brązowe medale.
Zwycięska drużyna uhonorowana została złotymi medalami dyplomem oraz Pucharem za zajęcie I miejsca.
Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 24 bramek – funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału SG: sierż. SG Paweł Komar. Puchar „Dla króla strzelców ” ufundował Prezydent Miasta Koszalina. Ponadto otrzymał on również koszulkę klubową Legii Warszawa.
Najlepszym bramkarzem zawodów został funkcjonariusz Bieszczadzkiego Oddziału SG: mjr SG Bartłomiej Galanty. Puchar „Dla najlepszego bramkarza” został ufundowany przez Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej płk. SG Piotra Boćko. Dodatkowo najskuteczniejszy bramkarz zawodów uhonorowany został reprezentacyjną koszulką z ekstraklasy Mateja PUĆKO z autografami zawodników Korony Kielce.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został funkcjonariusz Morskiego Oddziału SG: plut. SG Kamil Patelczyk. Puchar „Dla najlepszego zawodnika” został ufundowany przez Wojewodę Zachodniopomorskiego. Najlepszy zawodnik otrzymał również reprezentacyjną koszulkę z ekstraklasy Szymona Drewniaka z autografami zawodników Górnika Łęczna.
Decyzją sędziów  drużyną fair – play została reprezentacja Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie. Puchar „Dla drużyny fair – play” ufundował Zarząd Główny Niezależnego  Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Wyróżniono także  najbardziej doświadczonego i najmłodszego zawodnika Mistrzostw:
Nestorem turnieju został funkcjonariusz Centralnego Ośrodka Szkolenia SG – płk. SG Krzysztof Muzyczuk, który w uznaniu za udział w zawodach wyróżniony został portfolio z autografami Reprezentacji Cracovii Kraków.
Najmłodszym zawodnikiem turnieju był funkcjonariusz Nadodrzańskiego Oddziału SG – kpr. SG Dawid Niemiec, wyróżniony upominkiem specjalnym – szalikiem kibica – Jagiellonii Białystok.

W podziękowaniu za sędziowanie turnieju, wszyscy sędziowie zostali wyróżnieni okolicznościowymi medalami i dyplomami oraz nagrodami specjalnymi w postaci torby sportowej.
Mistrzostwa odbyły się dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez PZU Życie SA.
więcej:

NSZZ FSG oraz organizatorzy składają serdeczne podziękowania PZU ŻYCIE SA za udzieloną pomoc i wsparcie przy organizacji mistrzostw.