Charytatywny bal w Kętrzynie

1653

W dniu 10.01.2020r. W Ketrzynie odbył się bal charytatywny dedykowany dwóm rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji, to jest  funkcjonariuszce CSSG w Kętrzynie zmagającej się z chorobą nowotworową oraz rodzinie Tomasza Lasoty  funkcjonariusza W-MOSG, który dwa lata temu zginął w wypadku motocyklowym. 

Organizatorami przedsięwzięcia byli  NSZZ FSG przy CSSG w Kętrzynie reprezentowanym przez kol. Arkadiusza Marczuka oraz NSZZ FSG przy W-MOSG w Kętrzynie reprezentowanym przez kol. SG Macieja Kuszilek oraz Kapelan prawosławny CSSG i W-MOSG ppor. SG Paweł Siebiesiewicz.,

Szczególnej atmosferze zabawy, która miała również charakter integracyjny przygrywał zespół Mirage&Yoko z Bielska Podlaskiego. W balu uczestniczyli funkcjonariusze CSSG i W-MOSG, w tym słuchacze CSSG oraz płk SG Adam Pacuk  Komendant CSSG w Kętrzynie wraz z żoną.

Uczestnicy zabawy stworzyli bardzo miłą atmosferę,  przybyli muzycy wykonali  swoją rolę na najwyższym poziomie powodując w pełni wypełnioną salę taneczną od początku do ostatnich minut jej  trwania. Szczególne podziękowania należą się najmłodszym uczestnikom, którzy licznie przybyli na bal w trakcie którego aktywnie włączyli się do zbiórki pieniędzy zgodnie z charakterem zorganizowanego przedsięwzięcia. W trakcie zabawy słuchacze dostrzegli ważną rolę Związków Zawodowych, cel i zasadność wspierania każdej inicjatywy skierowanej do osób, których spotkało w życiu nieszczęście. W trakcie balu dzięki ofiarności uczestników  łącznie zebrano 6080 zł. które zostaną przekazane obu rodzinom.

Na ten sam cel w CSSG i W-MOSG nadal zbierane są środki w ramach pomocy koleżeńskiej. Wysoka ocena wydarzenia dowodzi, że bal, który organizowany był po raz pierwszy  musi odbywać się cyklicznie. Szczególne podziękowania należy również skierować do kapelana prawosławnego ppor. SG Pawła Siebiesiewicza, który oprócz współorganizatora jest również pomysłodawcą balu.