Bieg Piastów

923

5 marca 2017 r. na Polanie Jakuszyckiej funkcjonariusze Straży Granicznej rywalizowali ze sobą podczas XI Mistrzostw SG w Narciarstwie Biegowym w ramach 41. Biegu Piastów. W kalendarzu imprez sportowych organizowanych pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej od 11 lat odbywają się Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym. W tym roku do sportowej rywalizacji na dystansie 16 km stanęło 36 funkcjonariuszy z oddziałów, ośrodków szkolenia SG oraz Komendy Głównej SG, by walczyć o cenne nagrody. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału SG. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci Nadodrzańskiego Oddziału SG. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Śląskiego Oddziału SG.

Autor: Beata Czarniecka – Serafin