10-lecie działalności Placówki Straży Granicznej w Tarnowie

1978

W dniu 09.02.2018 r. z inicjatywy Zarządu Terenowego przy PSG Tarnów, odbyło się spotkanie z okazji uroczystości 10 lecia Placówki Straży Granicznej w Tarnowie.

Spotkanie okolicznościowe odbyło się w restauracji hotelu CRISTAL PARK. W uroczystości udział wziął gość honorowy Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie i Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu. Ponadto uczestnikami uroczystości byli licznie zgromadzeni przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej, emerytowani i czynni funkcjonariusze oraz pracownicy Placówki.

Prowadzący uroczystość Komendant PSG w Tarnowie – mjr SG Łukasz Olenicz podziękował wszystkim zebranym za obecność, oraz za służbę i pracę włożoną w tworzenie i funkcjonowanie Placówki. Przedstawił rys historyczny Placówki oraz wspomniał osoby, które w szczególności przyczyniły się do powstania i rozwoju jednostki.

Bardzo liczna obecność emerytowanych i obecnie pełniących służbę funkcjonariuszy pokazała, że Placówka Straży Granicznej w Tarnowie jest jednostką nie tylko dobrze funkcjonującą, ale również ceniąca sobie współpracę, przyjaźń i tradycję.

Impreza ta była wspaniałym podsumowaniem tych 10 lat działalności Placówki oraz zapowiedzią kolejnych dziesięcioleci jednostki.

Uroczystość odbyła się z inicjatywy Zarządu Terenowego NSZZ FSG PSG Tarnów, którym od ubiegłego roku kieruje kol. Dariusz Firszt, przy wsparciu swoich członków z Zarządu i licznej grupie funkcjonariuszy Związku.

Serdecznie podziękowania Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Ka OSG kieruje do kolegów z Zarządu Głównego NSZZ FSG za udzielone wsparcie (podjęcie uchwały) w tej ważnej uroczystości, dla Placówki Straży Granicznej w Tarnowie.

Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG

przy Karpackim Oddziale Straży Granicznej Dariusz Żabiński