• Start
  • Zarządy Oddziałowe
  • OSS SG Lubań

Sztandar dla Ośrodka w Lubaniu

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczył sztandar Ośrodkowi Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Ośrodek od dziś nosi imię gen. brygady Wilhelma Orlika-Rückemanna – ostatniego dowódcy Korpusu Ochrony Pogranicza. W uroczystości uczestniczył Przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej mjr SG Marcin Kolasa oraz Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu mjr SG Zbigniew Caban.

Czytaj dalej

VIII Mistrzostwa Straży Granicznej w Strzelectwie

W dniach 11 – 14.06.2017 r. na krytej strzelnicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyły się VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Straży Granicznej w Strzelectwie. Współorganizatorem zawodów był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej, który udzielił wsparcia finansowego przy organizacji Mistrzostw.

Czytaj dalej

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i 26-lecia powołania Straży Granicznej

3 czerwca 2017 r. Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu i Zarząd Zakładowy Związków Zawodowych Pracowników MSW i AP Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu zorganizowały Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz 26-lecia powołania Straży Granicznej. Impreza odbyła się na terenie Grodu Średniowiecznego w Brzeźniku.

Czytaj dalej

Zabawa Mikołajkowa

Miesiąc grudzień jest bez wątpienia dla wszystkich wyjątkowy i niezwykły, to czas radości, a szczególnie wielkiej magii zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na które z ogromną niecierpliwością czekają przede wszystkim najmłodsi – dzieci. 10 grudnia 2016r., pomimo braku białego puchu, na zaproszenia przedstawiciele Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej – Zarządu Oddziałowego,  Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Funkcjonariuszy Policji - Zarządu Terenowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa – Zarządu Terenowego w AŚ w Lubaniu przybył ten wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci niezwykły gość. Czerwony strój i długa śnieżnobiała broda nie pozostawiały wątpliwości, iż naszych milusińskich odwiedził w trakcie zabawy w Restauracji Tęczowa w Lubaniu ukochany przez wszystkich Święty Mikołaj w towarzystwie śnieżki i elfów oraz postaci z bajek, który przyniósł ze sobą duży worek z prezentami. Zanim jednak rozdał je dzieciom, najpierw się z nimi pobawił, rozweselił, trochę porozmawiał i spytał czy były grzeczne w tym roku.

Czytaj dalej

X Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym w ramach 40. Jubileuszowego Biegu Piastów rozstrzygnięte

4 marca 2016 r. po raz czterdziesty - Jubileuszowy na Polanie Jakuszyckiej zgromadziły się tysiące zawodników i zawodniczek z całego świata, by zmierzyć się w jednej z największych imprez sportowych popularyzujących narciarstwo biegowe – Biegu Piastów. W kalendarzu imprez sportowych organizowanych pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej oraz NSZZ FSG od dziesięciu lat odbywają się Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym. W tym roku do sportowej rywalizacji na dystansach 12,5 km i 50,5 km stanęło 36. funkcjonariuszy z oddziałów, ośrodków szkolenia SG oraz Komendy Głównej SG, by walczyć o główne nagrody.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

PREZYDIUM ZARZĄDU ODDZIAŁOWEGO PRZY OSS SG

Przewodniczący ZO NSZZ FSG przy OSG -   Zbigniew CABAN tel. 602211306

Wiceprzewodniczący - skarbnik  - Grzegorz PAŁASZ

Wiceprzewodniczący - sekretarz -  Jacek CIEPIELA

Wiceprzewodniczący -  Dawid MAMOS

Wiceprzewodniczący-  Krystian RYBICKI

Delegat -  Marcin KIELAR